Ndërlidhjet

KAIRO


Mijëra studentë nga parti dhe lëvizje të ndryshme politike, kanë protestuar në mbarë Egjiptin, duke bërë thirrje për reforma politike.
Studentët kërkuan ndryshime kushtetuese që do të garantonin pjesëmarrje serioze në zgjedhjet presidenciale në vjeshtë, si dhe kufizim të mandateve të presidentit.
Protestat nën moton 'Dita e Lirisë në Universitetet e Egjiptit', i thirri lëvizja e ndaluar Vëllazëria Myslimane.
XS
SM
MD
LG