Ndërlidhjet

MOSKË


Komiteti i të Drejtave Kushtetuese i qeverisë pro ruse në Çeçeni, tha se rreth 1.700 njerëz, të cilët janë rrëmbyer në Çeçeni, ende konsiderohen të zhdukur.
Sultan Salmanov, anëtar i komitetit, tha se problemi i të zhdukurve në Çeçeni është njëri nga çështjet më të ndërlikuara në republikën.
Për rrëmbimet, banorët e Çeçenisë i fajësojnë kryengritësit, forcat ruse dhe grupet paramilitare pro-ruse.
XS
SM
MD
LG