Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Turqisë Ahmet Nexhet Sezer dhe presidenti i Sirisë Bashar Assad diskutuan sot në Damask rreth tensioneve në rajon. Sezer tha se mirëpret tërheqjen e trupave të Sirisë nga Libani dhe ky vendim është i rëndësishëm për stabilizimin e gjendjes në Liban. Assad u pajtua me këtë qëndrim dhe u angazhua për Libanin si vend i sigurt dhe stabil.
XS
SM
MD
LG