Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen, ka vlerësuar pozitivisht takimin e djeshëm të grupit të kontaktit dhe ka mirëpritur qëndrimin e tyre lidhur me statusin.
Jessen Petersen është shprehur i kënaqur që Grupi i Kontaktit përjashtoi mundësinë e ndarjes së Kosovës apo bashkimin me vende të tjera, si opcione për zgjidhjen e problemit.
XS
SM
MD
LG