Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq dhe Ombudspersoni i Kosovës, Marek Antoni Novicki vlerësuan se duhet vazhduar puna për përmbushjen e standardeve, përfshi sigurinë, lirinë e lëvizjes, kthimin e të zhvendosurve dhe të drejtat e njeriut në Kosovë. Ata u takuan sot në Beograd dhe diskutuan për gjendjen e të drejtave të pakicave në Kosovë, njoftoi zyra e presidentit të Serbisë.
XS
SM
MD
LG