Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministrja e jashtme e Austrisë Ursula Plassnik tha se vendi i saj është i gatshëm të jetë nikoqir i takimit ndërmjet udhëheqësve nga Kosova dhe Serbia, nëse të dy palët vendosin për gjë të tillë. Këtë koment ajo e bëri pas takimeve të sotme në Prishtinë me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendorë. Gjatë vitit të ardhshëm Austria do të jetë kryesuese e radhës e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG