Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme sulmet në pjesë të ndryshme të Irakut. Në Bagdad njoftohet për një civil dhe tre ushtarë irakianë të vrarë dhe së paku 7 të plagosur. Këto sulme vijnë pas atyre të 24 orëve të fundit ku humbën jetën së paku 11 veta dhe u plagosën disa dhjetëra të tjerë.
XS
SM
MD
LG