Ndërlidhjet

GROZNI


Forcat ruse po luftojnë me luftëtarët çeçenë, që gjenden në një ndërtesë në veri të kryeqytetit çeçen Grozni. Televizionet ruse kanë paraqitur pamje nga aeroplanët luftarakë duke fluturuar mbi godinën ku po zhvillohen luftimet.
Deri tani njoftohet për pesë militantë çeçenë dhe dy ushtarë rusë të vrarë në luftime.
XS
SM
MD
LG