Ndërlidhjet

PARIS


Së paku 20 veta, përfshi dhe fëmijë, kanë humbur jetën nga zjarri në një hotel në Paris, derisa mbi 50 të tjerë janë plagosur. Zyrtarët francezë kanë ngritur shqetësimin se numri i viktimave mund të rritet, pasi në mesin e të lënduarve rreth 11 janë në rrezik për jetën.
Në mesin e viktimave janë tre ukrainas, si dhe qytetarë nga vendet e Afrikës dhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG