Ndërlidhjet

MONAKO


Në Monako u zhvillua ceremonia mortore për princin Rainier. Kryetarë shtetesh dhe personalitete ndërkombëtare iu bashkangjitën familjes në ceremonitë e rastit. Rainier do të varroset bri gruas së tij të fundit, aktores së njohur amerikane, Grace Kelly, në katedralen ku dhe u martuan gjysmë shekulli më parë.
Princ Rainier për 56 vjet kishte drejtuar principatën e tij të Monakos, që ka 32 mijë banorë.
XS
SM
MD
LG