Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Katër të akuzuar serbë nga Gjykata e Hagës janë liruar për t'u mbrojtur në liri. Ish presidenti serb Milan Milutinoviç, pasardhësi i Sllobodan Millosheviqit, Nikola Shahinoviç, ish shefi i ushtrisë Dragoljub Ojdaniç dhe ish gjenerali Lazareviç.
Në të tjera zhvillime ish gjenerali i ushtrisë serbe, Nebojsha Pavkoviç, i akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte në Kosovë po qëndron i fshehur derisa po përgatit mbrojtjen, ka bërë të ditur avokati i tij për mediat vendore.
XS
SM
MD
LG