Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut tha se kryengritësit kanë vrarë tre pjesëtarë të forcave të sigurisë në qytetin verior Kirkuk.
Agjencia France Presse gjithashtu raportoi se një polic dhe një ushtar, e kanë humbur jetën mbrëmë në dy shpërthime të ndara në qytetin Tuz afër Tikritit.
XS
SM
MD
LG