Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e jashtëm të 25 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot e vazhdojnë takimin joformal në Luksemburg, me diskutimet për procesin e paqes në Lindjen e Mesme.
Ministrat e diskutojnë marrëdhëniet aktuale izraelito-palestineze dhe kërkimin e mënyrave përmes të cilave Brukseli do të mund t'i mbështeste përpjekjet për paqe dhe dialog midis dy palëve.
Ministrat gjithashtu pritet të takohen edhe me homologët e tyre nga Bullgaria, Rumania, Kroacia dhe Turqia.
XS
SM
MD
LG