Ndërlidhjet

VATIKAN


Kardinalët e Kishës Katolike po përgatiten për mbledhjen në të cilën do të zgjedhin Papën e ri. Mbledhja do të fillojë neser dhe 115 kardinalë janë betuar për heshtje deri në zgjedhjen e pasardhësit të Papa Gjon Palit të Dytë.
XS
SM
MD
LG