Ndërlidhjet

GJENEVË


Së paku 12 persona kanë vdekur nga rrokullisja e një autobusi në një rrugë malore në Zvicrën jugore. Policia tha se 15 persona janë lënduar, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë. Shumica e pasagjerëve ishin zvicranë, ndërsa policia tha se mjegulla dhe të reshurat e borës kanë vështirësuar operacionet e shpëtimit.
XS
SM
MD
LG