Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët, në të cilën procesin e tyre të paqes e quajnë "të pakthyeshëm".
Deklaratën e lexoi kryeministri i Indisë Manmohan Singh pas takimit me presidentin e Pakistanit Pervez Musharraf, i cili bisedimet i përshkroi "të frytshme" dhe "pozitive".
Musharraf tha se u diskutua edhe çështja e kontestuar e Kashmirit, por zyrtarët thanë se shumë pak progres është bërë për çështjen në fjalë, meqë të dyja palët i kanë përsëritur pretendimet e tyre për rajonin.
XS
SM
MD
LG