Ndërlidhjet

BISHKEK


Shefi i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë Dimitrij Rupel filloi sot turneun në tre vende të Azisë Qendrore, që synon forcimin e reformave demokratike në atë rajon.
"Secili pret që zgedhjet presidenciale të 10 korrikut në Kirigizi të jenë më të mira se zgjedhjet në të kaluarën, ndoshta zgjedhjet më të mira në Azinë Qendrore" tha Rupel pas takimeve në Bishkek me presidentin dhe kryeparlamentarin e Kirgizisë.
Ai do të vizitojë edhe Taxhikistanin dhe Turkmenistanin.
XS
SM
MD
LG