Ndërlidhjet

BEOGRAD


Bashkimi Evropian dhe Serbia e Mali i Zi pritet që në tetor të fillojnë bisedimet për marrëveshjen e stabilizim asociimit. Komisioneri për zgjerim i Unionit Olli Rehn dhe kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica e bënë këtë paralajmërim pas takimit të sotëm në Beograd. Rehn i përkujtoi Beogradit se duhet të vazhdojë me ekstradimin në Hagë të të dyshuarve për krime të luftës dhe me reformat.
XS
SM
MD
LG