Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani urdhëroi mbylljen e zyrës së televizionit Al-Xhazira në Teheran, pas raporteve kundërthënse për trazirat etnike në Iranin jugperendimor. Burimet zyrtare thonë se tre persona janë vrarë dhe më shumë se 200 janë arrestuar në përleshjet e javës së fundit ndërmjet popullsisë arabe dhe forcave iraniane të sigurisë, mirëpo politikanët opozitarë thonë se ky numër është më i lartë.
XS
SM
MD
LG