Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan u bëri thirrje Kinës dhe Japonisë që të zgjidhin problemet e shkaktuara pas protestave anti japoneze në Kinë. Ai tha se zyrtarët më të lartë të dy vendeve duhet të takohen në samitin Azi – Afrikë, që do të fillojë të enjten në Indonezi.
XS
SM
MD
LG