Ndërlidhjet

KABUL


8 kryengritës u vranë dhe 16 të tjerë u zunë robë, në përleshjet me forcat afgane të sigurisë, thanë burimet ushtarake. Sipas tyre, në mesin e kryengritësve të vrarë ka edhe çeçenë dhe arabë. Disa nga militantët e zënë robë u janë dorëzuar forcave amerikane.
XS
SM
MD
LG