Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleeza Rice ka mbërritur në Moskë, ku gjatë vizitës dy ditëshe do të bisedojë me presidentin Vladimir Putin dhe zyrtarët e lartë të Kremlinit.
Rice u tha gazetarëve se Shtetet e Bashkuara kanë shqetësime të vazhdueshme për kursin e demokratizimit në Rusi, sundimin e ligjit dhe gjendjen mediave.
Rice e viziton Moskën për të përgatitur vizitën e presidentit George Bush më 9 maj, i cili do të marrë pjesë në ceremonitë për 60 vjetorin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG