Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan u bëri thirrje Kinës dhe Japonisë që t'i zgjidhin problemet e shkaktuara pas protestave anti japoneze në Kinë.
Annan tha se zyrtarët më të lartë të dy vendeve duhet të takohen në samitin Azi- Afrikë, i cili do të fillojë të enjten në Indonezi.
XS
SM
MD
LG