Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 10 irakienë e kanë humbur jetën në sulmet e kryengritësve në Irak.
Nga shpërthimi i një automjeti bombë në Bagdad dhe nga sulmi kundër pjesëtarëve të Gardës Kombëtare gjithsejt janë plagosur rreth 45 njerëz.
Në një incident tjetër, persona të maskuar kanë hapur zjarr nga dy automjete, duke qëlluar për vdekje një profesor, i cili nga shtëpia e vet ishte nisur për në Universitetin e Bagdadit.
XS
SM
MD
LG