Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice tha se Rusia është "partner strategjik" dhe kërkoi bashkëpunim në më shumë fusha. Këto komente ajo i bëri në një intervistë për një radio moskovite, pak para se ti fillonte bisedimet me presidentin e Rusisë, Vlladimir Putin në Kremlin. Zonja Rice, pos tjerash, tha se "Rusia është partner strategjik edhe në zgjidhjen e çështjeve rajonale siç janë Ballkani dhe Lindja e Mesme".
XS
SM
MD
LG