Ndërlidhjet

VILNIUS


Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Natos fillojnë sot takimin dy ditësh, në të cilin pritet të diskutohet situata në Ballkan, në Afganistan dhe në Irak. Për këtë takim në Vilnius të Lituanisë janë ndërmarrë masa të rrepta të sigurisë. Afro 1 mijë policë dhe ushtarë janë vendosur rreth hotelit ku mbahet takimi i minsitrave.
XS
SM
MD
LG