Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite ka filluar tërheqjen e paisjeve të logjistikës nga bazat në Rripin e Gazës, para tërheqjes së vendbanimeve hebreje nga këto territore.
Sipas planit të qeverisë Sharon të gjitha vendbanimet hebreje nga Rripi i Gazës dhe katër nga Bregu Perëndimor duhet të prishen këtë verë, duke filluar nga 20 korriku.
XS
SM
MD
LG