Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri i Francës Zhan Pjer Rafaren, gjatë vizitës që i ka bërë Pekinit, ka përsëritur kërkesën drejtuar Unionit Evropian që të heqë embargon për armët kundër Kinës. Këtë embargo kryeministri francez e ka cilësuar të tejkaluar dhe diskriminuese.
Embargoja Kinës i është vënë pas masakrës në sheshin Tien Anmen në vitin 1989.
XS
SM
MD
LG