Ndërlidhjet

BAGDAD


Në afërsi të Bagdadit është goditur dhe rrëzuar një helikopter civil me ç'rast kanë vdekur të 11 anëtarët e ekuipazhit, në mesin e të cilëve 6 amerikanë. Ministria e Jashtme e Bullgarisë ka bërë të ditur se helikopteri, që ka qenë i huazuar nga një kompani e këtij vendi, është goditur nga një predhë.
XS
SM
MD
LG