Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ndihmës kryeminsitri izraelit Shimon Peres dhe presidenti i autoritetit palestinez Mahmud Abaz janë takuar dhe kanë biseduar në Jerusalem. Ky është takimi i nivelit më të lart izraelito – palestinez në përpjekjet për të koordinuar tërheqjen e planfikuar të forcave izraelite nga Rrypi i Gazës.
XS
SM
MD
LG