Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri i Francës Zhan Pjer Rafaren gjatë vizitës që i ka bërë Pekinit ka përsëritur kërkesën drejtuar Unionit Evropian që të heqë embargon për armët kundër Kinës. Këtë embargo kryeministri francez e ka cilësuar të tejkaluar dhe diskriminuese. Embargoja Kinës i është vënë pas masakrën së sheshin Tien Anmen në vitin 1989.
XS
SM
MD
LG