Ndërlidhjet

VILNIUS


Ministrat e jashtëm të Natos e vazhdojnë sot takimin e tyre në Vilnius të Lituanisë. Mbrëmë, sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice tha se synohet shfrytëzimi i Natos, në mënyrë gjithnjë e më efektive, si një forum trans-atlantik i sigurisë. Ajo, mëtutje, tha:
- Ne patëm diskutime të dobishme në këtë forum për Kosovën, Afganistanin dhe Gjeorgjinë.
XS
SM
MD
LG