Ndërlidhjet

XHAKARTA


Zyratarë të Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut po bisedojnë për një numër çështjesh me rëndësi dypalëshe, në takimin e nivelit më të lartë mes dy vendeve në pesë vitet e fundit. Gjatë këtij takimi nuk do të diskutohen çështjet që lidhen me programet bërthamore të Koresë së Veriut. Ka qenë Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, që i ka bërë thirrje gjatë ditës Penjanit për t'u rikthyer në bisedimet gjashtëpalëshe.
XS
SM
MD
LG