Ndërlidhjet

MADRID


24 persona shumica sirianë dhe marokenë po gjykohen nga drejtësia spanjolle nën akuzat se janë anëtarë të rrjetit terrorist të Al-Kaidës dhe për përfshirje në sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
Besohet se të akuzuarit i kanë dhënë mbështetje logjistike 19 terroristëve që bënë sulmet.
XS
SM
MD
LG