Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish shefi i shtabit të ushtrisë jugosllave Nebojsha Pavkoviç, është dorëzuar dhe gjatë javës së ardhshme do të shkojë në Gjykatën Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë në Hagë. Pavkoviç akuzohet për vrasje të shqiptarëve në vitit 1999 gjatë konfliktit në Kosovë.
Megjithatë janë ende 9 serbë që kërkohen nga Gjykata e Hagës, mes të cilëve dhe dy të akuzuarit kryesorë, Ratko Mlladiç dhe Radovan Karaxhiq.
XS
SM
MD
LG