Ndërlidhjet

LONDËR


Është dënuar me 13 vjet burg nga drejtësia britanike një person që kishte pranuar se do të hidhte në erë një aeroplan që fluturonte drejt Shteteve të Bashkuara.
Në të tjera zhvillime 24 persona, shumica sirianë dhe marokenë, po gjykohen në Madrid nën akuzat se janë anëtarë të Al Kaidës dhe kanë mbështetur me logjistikë autorët e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG