Ndërlidhjet

JAKARTA


Zyrtarët kinezë thanë se presidenti Hu Jintao sot mund të takohet me kryeministrin japonez Junichiro Koizumi, në përpjekje për t'i ulur tensionet midis dy vendeve.
Takimi që pritet të realizohet pas përmbylljes së punimeve të samitit Azi-Afrikë në Jakarta të Indonezisë, mbahet vetëm një ditë pasi Koizumi kërkoi falje në samitin për "dëmet dhe vuajtjet e jashtzakonshme" të shkaktuara nga e kaluara luftarake e Japonisë.
XS
SM
MD
LG