Ndërlidhjet

UASHINGTON


New York Times dhe Washington Post raportojnë se ish sekretari i shtetit Colin Powell ka shrehur rezerva për të nominuarin e presidentit George Bush për ambasador në Kombet e Bashkuara.
Gazetat shkruajnë se mendimin e Powellit e kanë kërkuar dy senatorë demokratë, ndërsa ish sekretari i shtetit e ka quajtur John Boltonin njeri, me të cilin është vështirë të punohet.
XS
SM
MD
LG