Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmet e kryengritësve irakienë, edhe sot kanë shkaktuar të vdekur dhe të plagosur në mbarë vendin. Nga shpërthimi pranë autokolonës së ushtrisë irakiane afër Bagdadit, 9 ushtarë mbetën të vdekur dhe 20 të plagosur. Bombat pranë rrugës vranë një civil në Samara, plagosën 3 ushtarë në Mosul, dhe dy policë në Bagdad.
Afrës Basrës raportohet për dy të plagosur nga shpërthimi vetëvrasës para një xhamie.
Sulmet e sotme vijuan një ditë pas shpërthimit në xhaminë shiite në Bagdad, ku e humbën jetën të paktën 9 veta.
XS
SM
MD
LG