Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë të ushtrisë amerikane thanë sot se kanë arrestuar 6 persona si të dyshuar për rrëzimin e një helikopteri para dy ditësh, me ç'rast, qenë vranë 11 civilët që ndodheshin në bord, në mesin e të cilëve 6 amerikanë. Arrestimet janë bërë në bazë të këshillave nga civilët irakianë, të cilët i drejtuan forcat amerikane drejt një zone ku sulmuesit e dyshuar jetonin. Ushtria nuk e bëri publik identitetin e të dyshuarve dhe as vendin ku ishin kapur ata.
XS
SM
MD
LG