Ndërlidhjet

TOKIO


Ministri i jashtëm japonez, Nobutaka Machimura, ka shfaqur besimin që Japonia dhe Kina mund t'i zgjidhin dallimet dhe përmirësojnë marrëdhëniet e tyre. Komenti i tij pasoi takimin e djeshëm në Jakarta të presidentit kinez Hu Jintao dhe kryeministrit japonez, Junichiro Koizumi. Machimura tha se në takim, të dy udhëheqësit, kanë konfirmuar qëllimin për rindërtim të lidhjeve dypalëshe.
XS
SM
MD
LG