Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Shqipërisë Kastriot Islami sot mbërrin për vizitë dy ditëshe në Prishtinë, ku do të takohet me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen, presidentin Ibrahim Rugova, kryeministrin Bajram Kosumi, udhëheqësit e opozitës Hashim Thaçi dhe Veton Surroi, si dhe bartësin e Listës për Kosovën e Metohinë, Oliver Ivanoviç.
Pritet që përveç marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri, në takimet të diskutohen edhe çështjet rajonale.
XS
SM
MD
LG