Ndërlidhjet

BISHKEK


Ish nënpresidenti i Kirgizisë dhe shefi i sigurisë Felix Kulov, sot formalisht e shpalli kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në korrik.
Kulov, i cili sfidues kryesor do ta ketë ushtruesin e detyrës së presidentit Kurmanek Bakiyev, tha se ka vendosur të hyjë në garë që t'i sjellë vendit "stabilitet, pajtim ndëretnik dhe unitet".
XS
SM
MD
LG