Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Rumania dhe Bullgaria sot pritet t'i nënshkruajnë marrëveshjet me Bashkimin Evropian për hyrje në unionin në vitin 2007.
Udhëheqësit e dy vendeve pritet t'i nënshkruajnë marrëveshjet në margjinat e samitit të ministrave të Jashtëm të BE-së në Luksemburg.
XS
SM
MD
LG