Ndërlidhjet

ARKALYK


Astronautët nga Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe Italia, raportohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore pas kthimit të tyre të suksesshëm në Tokë nga misioni në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.
Kapsula në të cilën gjendeshin Salizhan Sharipov, Leroy Chiao dhe Roberto Vittori, dje ateroi pa probleme në Kazakistan, 90 km nga qyteti verior Arkalyk.
XS
SM
MD
LG