Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Kastriot Islami, ka arritur për një vizitë dyditëshe në Prishtinë, ku do të takohet me shefin e UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen, presidentin Ibrahim Rugova, kryeministrin Bajram Kosumi, udhëheqësit e opozitës, Hashim Thaçin e Veton Surroin, si dhe me bartësin e Listës serbe për Kosovën, Oliver Ivanoviq. Pritet që përveç marrëdhënieve Kosovë-Shqipëri të diskutohen edhe çështje rajonale.
XS
SM
MD
LG