Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian kanë hedhur poshtë përfundimisht ndarjen e Kosovës si opcion të mundshëm. Gjatë takimit në Luksemburg, vendi që ka dhe kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian, është vlerësuar si konstruktiv roli që ka filluar të luajë së fundi Beogradi.
Nga ana tjetër eurokomisioneri për zgjerim, Oli Rehn, ka përsëritur kërkesën e tij që kryetari Rugova të takohet me kryetarin serb, Boris Tadiç.
XS
SM
MD
LG