Ndërlidhjet

TEKSAS


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh Bush, është takuar me trashëgimtarin e fronit mbretëror të Arabisë Saudite, Abdullah bin Abdul Aziz. Ndër temat kryesore të bisedimeve ishte çmimi i lartë i naftës në tregun ndërkombëtar, derisa Arabia Saudite është eksportuesi më i madh i naftës në botë.
"Trashëgimtari i fronit e kupton se është shumë e rëndësishme që çmimet të jenë brenda kufijve të arsyeshëm, dhe të përcaktohen nga kërkesa dhe oferta", tha Bush.
XS
SM
MD
LG