Ndërlidhjet

ANKARA


Qeveria turke ka miratuar sot kërkesën e Shteteve të Bashkuara për qasje të shtuar në bazat strategjike ajrore me qëllim të bartjes së më shumë materialeve në Irak dhe Afganistan. Vendimi turk është një hap tjetër drejt përmirësimit të marrëdhënieve me SHBA-të, të cilat ishin tendosur pas refuzimit të Turqisë që trupat amerikane të sulmon Irakun nga territori turk në mars të vitit 2003.
XS
SM
MD
LG