Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Irakut, Jalal Talabani, ka thënë se vendi nuk do të ketë regjim islamik, por do të respektohet identiteti dominues musliman i popullit. Talabani i ka bërë këto komente në një intervistë të botuar në gazetën turke "Sabah". Ai ka theksuar se dëshiron ta çojë Irakun drejt një shteti demokratik, federal dhe me sistem parlamentar.
XS
SM
MD
LG